Binlerce kilometrelik bir yolculuk , tek bir adımla başlar.... Lao Tzu                                                            Demek ki seyahat 3adım'da olmalı : )

3ADIM Turizm ve Seyahat Acentası

 

242 3241219

YURTDIŞI  TURLAR YURTİÇİ TURLAR GEMİ TURLARI BALAYI TATİLİ KÜLTÜR TURLARI KİŞİYE ÖZEL HİZMETLER KURUMSAL HİZMETLER SPOR TURİZMİ UÇAK BİLETİ VİZE

AVRUPA TURLARIMIZ  /Baltıklar

HAREKET TARİHLERİ

23 HAZİRAN 2013
07 - 21 TEMMUZ 2013
25 AĞUSTOS 2013
08 EYLÜL 2013

 
Uçuşlar
TÜRK HAVA YOLLARI 
TK1757  İSTANBUL - RİGA         11:45 - 14:40 
TK1764  HELSİNKİ - İSTANBUL  18:25 - 21:50

Sizi biz arayalım!

 Avrupa Turları

Orta Avrupa

*Viyana-Prag-Budapeşte

*Prag

 

İtalya

*Büyük İtalya (Napoli, Roma, Floransa, Venedik, Torino)

*İtalya Harikası (Milano, Venedik, Floransa (Montecatini), Roma)

*Roma

*Yunanistan İtalya (Otobüs ile)

 

Benelux

*Amsterdam, Brüksel, Paris,Lüksemburg

 

İspanya

*Büyük İspanya(Madrid, Sevilla, Granada, Valencia, Barcelona)

*Barcelona-Madrid

*Endülüs

 

Hollanda

*Amsterdam

 

 

Baltıklar

*Vilnius, Riga, Tallinn, Helsinki

 

 

 
 
TUR PROGRAMI   Vilnus-Riga-Tallinn-Helsinki

1.GÜN İSTANBUL - RİGA - VİLNİUS

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde ..... kontuarı önünde saat 09:30'da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerini takiben Türk Havayollarının TK1757 seferi ile saat 11:45'de Riga’ya hareket .Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından saat 14:40’ta Riga’ya varış. Ardından özel aracımız ile Litvanya’nın başkenti Vilnius’a hareket. Yaklaşık 5 saat süren yolculuğumuz boyunca iki ülkenin de şehir dışı hayatını, yemyeşil doğasını gözleme imkanı. Akşam saatlerinde Vilnius’a varış. Otele yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle ekstra akşam yemeğimizi almak üzere Belmontas Restaurant’a hareket. Akşam yemeğinin ardından otele geri dönüş. Geceleme Vilnius’taki otelimizde.

2.GÜN VİLNİUS (TRAKAI)

Kahvaltının ardından panoramik Vilnius şehir turu. Vilnius’ta 1200’den fazla Ortaçağ dönemine ait yapı ve 48 adet büyük kilise bulunuyor. Neris Nehri kenarında 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius'un panoramik şehir turunda; Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli, St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve Amber Galerisi gezildikten sonra Subacius Tepesi’nden şehrin panoramik manzarasının fotoğrafını çekme fırsatı. Ardından Vilnius’un önemli bir sembolü olarak kabul edilen Dawn Kapısı’nı da gezerek turumuz tamamlanıyor. Öğleden sonra ise, arzu eden misafirlerimiz için ekstra Trakai Turu başlıyor. Vilnius’a 29 km. uzaklıktaki Trakai turunda, 15.yy’da Galve Gölü’nün ortasındaki bir yarımadaya inşa edilmiş Trakai Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Turun bitiminde otele geri dönüş. Geceleme Vilnius’taki otelimizde.

3.GÜN VİLNİUS (HILL OF CROSSES) - RİGA

Kahvaltının ardından özel aracımız ile Letonya’ya hareket. Yol üstündeki ilk duraK, Litvanya sınırlarında yer alan Hill of Crosses (Haçlar Tepesi) olacaktır. Burası Katolik Litvanya’nın kutsal yerleşim bölgesi. Bu bölgede yaklaşık 50.000 adet birbirinden farklı boylarda Hac bulunduğu tahmin ediliyor. Litvanya’nın en etkileyici yerlerinden biri olan Hill of Crosses’i gezdikten sonra, yola devam ediliyor. Riga’ya varışa istinaden odalara yerleşme. Odalara yerleşmenin ardından panoramik Riga şehir turu. 1201 yılında kurulan Riga’nın şehir turunda, Old Town denilen merkezdeki şehrin tarihi dokusuna tanık olacağımız önemli yapılar ziyaret ediliyor. St. Peter’s Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob’s Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız Art Nouveau stilinde yapılarıyla süslü sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Panoramik şehir turunun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle ekstra akşam yemeğini Rosengrals Restorant’da alma imkanı. Akşam yemeğinin ardından otele geri dönüş. Geceleme Riga’daki otelimizde.

4.GÜN RİGA (JURMALA - SIGULDA)

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Jurmala Turu'na katılma imkanı. Letonya’nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya’nın sayfiye bölgesi ziyaret ediliyor.  Turumuzun ardından Riga’ya geri dönüş. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Sigulda Turu katılma imkanı. Riga’ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya’nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Turumuzun ardından Riga’ya geri dönüş. Arzu eden misafirlerimizle ekstra akşam yemeğini Lido Restorant’da alma imkanı. Akşam yemeğinin ardından otelimize geri dönüş. Geceleme Riga’daki otelimizde.

5.GÜN RİGA - TALLİNN

Kahvaltının sonrası Estonya'nın başkenti Tallinn'e hareket. Yol üstünde Estonya'nın yazlık kasabası olan Parnu'da mola. Estonya'nın ormanları içinde devam eden yolculuk sonrasında Tallinn'e varış ve otele yerleşme. Otele yerleşmenin ardından panoramik Tallinn şehir turu başlıyor. En iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehir turumuzda, UNESCO’nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesiziyaret edilip, Toompea Tepesi’nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğraflarını çektikten sonra St. Nicholas Kilisesi’ne geçiliyor. Şehir turunun bitiminde serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Viking Köyü’nde Akşam Yemeği turu başlıyor. Tur bitiminde otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme Tallinn’deki otelimizde.

6.GÜN TALLİNN (ROCCA-AL MARE)

Kahvaltının ardından serbest zaman. Öğleden sonra ise, arzu eden misafirlerimiz için ekstra In Rocca–Al-Mare Turu'na katılma imkanı. Avrupa’da sayısı az olan açıkhava müzelerinden In Rocca–Al-Mare turunda 18. yy Estonya kırsal yaşamına tanık olma imkanı. Turumuzun ardından otele geri dönüyoş. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak yemeğini Peppersack Restaurant’ta alma imkanı. Akşam yemeğinin ardından otele geri dönüş. Geceleme Tallinn’deki otelimizde.

7.GÜN TALLİNN - HELSİNKİ (SUOMENLINNA KALESİ)

Kahvaltının ardından Tallinn Limanı’na transfer. Hızlı lüks feribotlarla Helsinki’ye hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Helsinki’ye varış. Finlandiya’nın başkenti, Baltıkların gururlu kızı Helsinki, 300’den fazla gölleri, birbirinden güzel takım adaları ve tarihi binaları ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Panoramik Helsinki şehir turunda; Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli gezip görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turunun ardından otele transfer. Otele yerleşmenin ardından arzu eden misafirlerimiz için ekstra olan Suomenlinna Kalesi Turu'na başlama imkanı. Sumenlinna, Finlandiya’nın en önemli tarihi askeri yapılarından biridir. Geceleme Helsinki’deki otelimizde.

8.GÜN HELSİNKİ (PORVOO) - İSTANBUL

Kahvaltının ardından en geç saat 10:00'a kadar odaların boşaltılması ve otelden çıkış işlemlerinin  yapılması. Rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Porvoo Turu'na katılma imkanı. Porvoo turumuz eski şehir, şehir meydanı ve Porvoo Katedrali’ni kapsamaktadır. Kültürel açıdan harika bir atmosfere sahip bir yerdir. Tur sonrası otele geri dönüş. Sonrasında Helsinki Havalimanı’na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferi ile saat 18:25’te İstanbul’a hareket. Yaklaşık 3,5 saatlik uçuşun ardından saat 21:50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile İstanbul-Riga gidiş, Helsinki - İstanbul dönüş ekonomi sınfı uçak bileti
 • Vilnius'da 2 gece, Riga'da 2 gece, Tallinn'de 2 gece ve Helsinki'de 1 gece olmak üzere toplam 7 gece 8 gün 4* otellerde oda, 7 continental kahvaltı konaklama
 • Alan - Otel - Alan ve Otel - Feribot - Otel transferleri
 • Vilnius, Riga, Talinn ve Helsinki panoramik şehir turları
 • Tallinn - Helsinki feribot bileti
 • Tallinn - Helsinki arasında bagajların araç ile taşınması
 • Hill Of Crosses Turu
 • Riga karşılamalı Türkçe rehberlik hizmeti
 • Havaalanı güvenlik vergileri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • KDV Dahildir

Önemli Not : Eski pasaportlarla, üzerlerinde Schengen vizesi olsa dahi giriş yapılamaz. Yeni pasaport ve vize almak mecburidir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize ücreti ve servis bedeli 120 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Yurtdışı çıkış Fonu 15 TL ( Yurt dışı çıkış harçlarınızı seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız rica olunur)
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Müze girişleri
 • Rehber ve şöför bahşişleri
 • Ekstra tur ücretleri
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %18 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.(11.07.2011 den sonra yapılan rezervasyonlar için geçerlidir.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.


** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımıyla gerçekleşmektedir . 20 kişinin altında katılım olması halinde fiyatlar artış gösterir. 
** Trp odalarda 3.yatak ek yatak olup standart yataklardan küçüktür.
** Grup continental kahvaltıları ayrı salonda verilebilir. Ülkelere özgü grup continental kahvaltısı Türk Kahvaltısından oluşmamaktadır. 
** Uçak saatine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
** Çocuk fiyatları 2 yetişkin ile aynı odada konaklama halinde geçerlidir.
** Fuar, kongre, festival, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda oteller merkeze uzak olarak kullanılacaktır.

 

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: 3ADIM, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

3ADIM Turizm ve Seyahat Acentası

FENER MAHALLESI 1987 SOKAK YUSUF BEY APT 14/2 ANTALYA TURKEY

Telefon : + 90 242 3241219   Fax: + 90 242 3241218

info@3adim.com  cpyright 2011 webmaster GAP