Binlerce kilometrelik bir yolculuk , tek bir adımla başlar.... Lao Tzu                                                            Demek ki seyahat 3adım'da olmalı : )

3ADIM Turizm ve Seyahat Acentası

 

242 3241219

YURTDIŞI  TURLAR YURTİÇİ TURLAR GEMİ TURLARI BALAYI TATİLİ KÜLTÜR TURLARI KİŞİYE ÖZEL HİZMETLER KURUMSAL HİZMETLER SPOR TURİZMİ UÇAK BİLETİ VİZE

AVRUPA TURLARIMIZ  / Otobüs ile Yunanistan - İtalya

Hareket Tarihleri

16 - 23 - 30 HAZİRAN 2013
07 - 14 - 21 - 28 TEMMUZ 2013
04 - 11 - 18 - 25 AĞUSTOS 2013
01 - 08 - 15 - 22 - 29 EYLÜL 2013

 
Uçuşlar
LUX OTOBÜS İLE

Sizi biz arayalım!

 Avrupa Turları

Orta Avrupa

*Viyana-Prag-Budapeşte

*Prag

 

İtalya

*Büyük İtalya (Napoli, Roma, Floransa, Venedik, Torino)

*İtalya Harikası (Milano, Venedik, Floransa (Montecatini), Roma)

*Roma

*Yunanistan İtalya (Otobüs ile)

 

Benelux

*Amsterdam, Brüksel, Paris,Lüksemburg

 

İspanya

*Büyük İspanya(Madrid, Sevilla, Granada, Valencia, Barcelona)

*Barcelona-Madrid

*Endülüs

 

Hollanda

*Amsterdam

 

 

Baltıklar

*Vilnius, Riga, Tallinn, Helsinki

 

 

 

TUR PROGRAMI

1.GÜN ISTANBUL - SELANİK

Akşam saat 20.00’da İstanbul'dan hareketle Tekirdağ üzerinden İpsala'ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan'a giriş.

2.GÜN SELANİK - IGOUMENITSA - BARİ

Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe, Kavala üzerinden yaklaşık 8 saat sürecek yolculuk sonrası Selanik'e varış. Ardından şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz . Şehir turunun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket. Yapılacak gümrük işlemlerini takiben gubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve 23:50'de hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

3.GÜN - BARİ-ROMA

Sabah yerel saat ile 08.30’da İtalya’nın Liman kenti Bari’ye varışı takiben otobüsümüz ile İtalya’nın başkenti Roma’ya hareket. (Tüm yolcuların katılımı sağlanırsa indirimli fiyatla (60 euro) ekstra Napoli & Pompei turu gerçekleştirilebilir) Roma’ya varışın ardından özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali,en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna)bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından otelimize hareket. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.GÜN ROMA (NAPOLİ&POMPEİ)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak Napoli & Pompei (90 euro) turunu almak üzere hareket ediyoruz. Bu turumuzda Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Napoli’de Pozilipio Tepesi, San Carlo Opera Binası, Kale, Santa Lucia Vittoria Emanuella Meydanını görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Roma’ya hareket ediyoruz . Geceleme otelinizde.

5.GÜN - ROMA - FLORANSA - MONTECATİNİ

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ediyoruz. Şehre varışın ardından, panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz.. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası şehir merkezinde serbest zaman misafirlerimiz zamanlarını şehri daha yakından tanıyarak ve alışveriş yaparak değerlendirebilirler. Montecatini'deki otelimize transfer, oda dağılımı ve geceleme otelimizde.

6.GÜN - MONTECATİNİ (PISA-SİENA)

Sabah kahvaltısı sonrası ekstra Pisa–Siena (60 euro) gezisini gerçekleştirmek üzere hareket. Gezimizde Toscana bölgesinin iki tarihi şehri olan Siena ve Pisa‘yı göreceğiz. Etrükslerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacağız. Siena meydanını ve Gotik Roman mimarisinden örnekler göreceğiz. Ayrıca yine Etrükslerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan, Campo die miracoli (Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pisa’da göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Floransa’ya geliş, Geceleme otelimizde.

7. GÜN - FLORANSA - VENEDİK

Sabah kahvaltı sonrası Venedik’e hareket. Öğleden sonra yapılacak Gondollar şehri Venedik’te yapılacak olan panoramik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği ekstra Gondol (25 euro) gezisine katılabilirler. Ayrıca, rehberlerimizin düzenleyeceği ekstra dünyaca ünlü cam eşyaların ve kristallerin üretildiği atölyeleri görüp alışveriş yapabilecekleriMurano Adası (25 euro) turuna katılabilirler. Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. Geceleme otelde.

8.GÜN - VENEDİK (VERONA&GARDA) 

Sabah kahvaltı sonrası serbest gün. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak yapılacak olan Verona & Garda Gölü Turu (60 euro). Gezimizde, İtalya'nın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Juliet’in evinin de bulunduğu eski şehri, günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği tarihi arenayı, Senyörler Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanını görebilme imkanı bulacağız. Verona’dan ayrılıp bu mevsimde dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz . Gezi sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelde.

9.GÜN VENEDİK - ANCONA - IGOUMENITSA

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte Ancona limanına gitmek üzere hareket. Ancona'ya varış saatimiz uygunsa şehri tanıma fırsatı bulacağız. Bilet bagaj ve gümrük işlemleri sonrası işlemlerini takiben grubumuz için özel olarak ayırtılmış yerlere geçiş ve Igoumenitsa'ya hareket. Feribot içerisindeki bar, restaurant, casino bölümlerinde keyifli zaman geçirerek değerlendirebileceğiz. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

10. GUN KAVALA - İSTANBUL

Sabah erken saatlerde Igoumenitsa Limanına varış ve grubumuza ait otobüs ile hareket. Kavalapanoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Yapılacak otobüs yolculuğunun ardından İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 

 • Tüm tur programı boyunca lux otobüs ile ulaşım 
 • Igouenitsa - Bari - Igoumenitsa arası feribot ile ulaşım
 • Roma da yarı merkezi 4* Summit Conference Hotel (vb) otelde 2 gece oda continental kahvaltı konaklama
 • Floransa'da (Montecatini Bölgesinde) 4* Michelangelo Hotel (vb) otelde 2 gece oda continental kahvaltı konaklama
 • Venedik'de (Padova bölgesinde)  4* NH Mantegna Hotel vb. otelde 2 gece continental kahvaltı konaklama
 • Panoramik Selanik, Roma, Floransa, Venedik ve Kavala şehir turları
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Konaklama vergileri
 • KDV dahildir.

Otobüs Hareketleri:
Kadıköy Salı Pazarı Otoparkı saat 19:00
Beşiktaş Barbaros Bulvarı Hamidiye Camii önü saat 20:00

* Feribotta pulman koltukta seyahat edilmektedir. Feribotta kabin konaklaması, müsaitliğe bağlı olarak, ekstra ücrete tabidir. Fiyat için satış temsilcinizden bilgi alabilirsiniz..
** Türkiye sınırları içerisinde otobüste çay, kahve ve su ücretsiz olup, ülke sınırları dışında ücrete tabidir. 
*** Programların otel açıklamaları hakkında lütfen satış temsilcinizden detaylı bilgiyi alınız.
 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 

 • İtalya vize ücreti 110 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Yurt dışı çıkış konut fonu bedeli 15 TL (Yurt dışı cıkış harclarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
 • Ekstra turlar
 • Ören yerleri giriş ücretleri
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Otel konaklama vergileri; (beher gece icin kişi başı 4 eur / rehbere ödenir)
 • Vaporetto ücreti ( kişi başı 15 eur / rehbere ödenir)
 • Feribot yolculugunda kullanılacak ayak bastı liman vergisi ücreti (kişi başı 35 eur / rehbere ödenir)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kişi başı 1000 €uro ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

** Trp odalarda 3.yatak ek yatak olup standart yataklardan küçüktür.
** Grup continental kahvaltıları ayrı salonda servis edilebilir. Continental Kahvaltı krosan, bal, reçel, yağ, çay ve kahveden oluşmaktadır.

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: 3ADIM, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

3ADIM Turizm ve Seyahat Acentası

FENER MAHALLESI 1987 SOKAK YUSUF BEY APT 14/2 ANTALYA TURKEY

Telefon : + 90 242 3241219   Fax: + 90 242 3241218

info@3adim.com  cpyright 2011 webmaster GAP